ریاضیات کانگورو در ایران

ریاضیات کانگورو در ایران

کشور ایران از سال 2008 به عضویت «انجمن کانگورو بدون مرز» در آمد و مؤسسهٔ علمی فرهنگی فاطمی به عنوان نمایندهٔ رسمی این انجمن در ایران شناخته شد. دبیرخانهٔ ریاضیات کانگورو برگزاری این رویداد جهانی را در ایران بر عهده دارد. از سال 2009 تاکنون هفت دوره مسابقهٔ ریاضیات کانگورو در ایران برگزار شده است. 

 

هشتمین دورۀ ریاضیات کانگورو در ایران 1395

هشتمین دورهٔ ریاضیات کانگورو در ایران، برای اولین بار دانش‌آموزان تمام پایه‌های تحصیلی (از اول ابتدایی تا پیش‌دانشگاهی) امکان شرکت در مسابقه را پیدا کردند و در نهایت تعداد ۸۰۰۰۰ دانش‌آموزان از سراسر کشور در این دوره از ریاضیات کانگورو شرکت کردند. به این ترتیب تعداد شرکت‌کنندگان دورهٔ هشتم نسبت به دورهٔ قبل رشدی تقریباً ۱۰۰ درصدی داشته است.

جشن پایانی این دوره با حضور گرم دانش‌آموزان، خانواده‌ها، مسئولین مدارس و مراکز آموزشی و جمعی از اساتید ریاضی کشور، روز جمعه ۲۶ شهریور در دانشگاه شهید رجایی برگزار شد و به این ترتیب، این دوره از ریاضیات کانگورو نیز با موفقیت به پایان رسید.

۲۲۵ دانش‌آموز به همراه والدین خود و بیش از ۳۰۰ مدیر مدرسه و مرکز آموزشی از تمام استان‌های کشور به این جشن دعوت شده بودند که تعداد قابل توجهی از آنها در جشن پایانی حضور یافتند. 

 

        

 

    

 

     

 

هفتمین دورۀ ریاضیات کانگورو در ایران 1394

هفتمین دورهٔ مسابقه ریاضیات کانگورو با بیش از 45000 دانشآموز از 586 مرکز آموزشی در 29 استان کشور برگزار شد.

همچنین آئین اختتامیه این دوره  به همت مؤسسۀ علمی فرهنگی فاطمی در روز پنجشنبه 22 مردادماه 1394  با حضور اساتید برجسته ریاضی، مسئولین وزارت آموزش و پرورش، معلمان ریاضی و دانشآموزان برگزیده و خانواده هایشان در مرکز آفرینش­های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در این جشن از بیش از 130 دانش­‌­آموزان برگزیده کشوری و استانی و مدارس و 11 مرکز برتر هفتمین دورهٔ روز و مسابقه ریاضیات کانگورو تجلیل به عمل آمد.

 

              

 

 

 

ششمین دورۀ ریاضیات کانگورو در ایران 1393

ششمین دوره مسابقه ریاضیات کانگورو با بیش از 24000 دانشآموز از 138 مرکز آموزشی در 25 استان کشوربرگزار شد.

همچنین آئین اختتامیه این دوره به همت مؤسسۀ علمی فرهنگی فاطمی در روز چهارشنبه 15مردادماه 1393 با حضور 112 دانشآموز برگزیدۀ استانی و کشوری، نمایندگان مراکز آموزشی و همچنین تعدادی از معلمان، مدرسان، مؤلفان و کارشناسان ریاضی در مجتمع فرهنگی ایوان شمس با هدف تقدیر از شرکت‌کنندگان این دوره برگزار شد.

در انتها از 30 دانشآموز برگزیدۀ کشوری و 82 دانشآموز برگزیدۀ استانی ششمین دورۀ روز و مسابقۀ بین المللی ریاضیات کانگورو تجلیل به عمل آمد.

 

 

                              

 

 

 

 

 

 

 


مطالب بیشتر:

ریاضیات کانگورو چیست؟ 

شیوه‌نامهٔ ثبت‌نام در مسابقهٔ ریاضیات کانگورو ۲۰۱۶

مسئله‌ها و پاسخ‌های مسابقۀ کانگورو ۲۰۱۵