ریاضیات کانگورو در ایران

                              

(مؤسسهٔ فرهنگی فاطمی نمایندهٔ رسمی انجمن جهانی کانگورو بدون مرز در ایران است و کلیهٔ حقوق ریاضیات کانگورو در ایران متعلق به این مؤسسه است.)

 

ریاضیات کانگورو در ایران

کشور ایران از سال ۲۰۰۸ به عضویت «انجمن کانگورو بدون مرز» در آمد و مؤسسهٔ علمی فرهنگی فاطمی به عنوان نمایندهٔ رسمی این انجمن در ایران شناخته شد. دبیرخانهٔ ریاضیات کانگورو برگزاری این رویداد جهانی را در ایران بر عهده دارد. از سال ۲۰۰۹ تاکنون هشت دوره مسابقهٔ ریاضیات کانگورو در ایران برگزار شده است. 

 

هشتمین دورۀ ریاضیات کانگورو در ایران ۱۳۹۵

هشتمین دورهٔ ریاضیات کانگورو در ایران، برای اولین بار دانش‌آموزان تمام پایه‌های تحصیلی (از اول ابتدایی تا پیش‌دانشگاهی) امکان شرکت در مسابقه را پیدا کردند و در نهایت تعداد ۸۰۰۰۰ دانش‌آموزان از سراسر کشور در این دوره از ریاضیات کانگورو شرکت کردند. به این ترتیب تعداد شرکت‌کنندگان دورهٔ هشتم نسبت به دورهٔ قبل رشدی تقریباً ۱۰۰ درصدی داشته است.

جشن پایانی این دوره با حضور گرم دانش‌آموزان، خانواده‌ها، مسئولین مدارس و مراکز آموزشی و جمعی از اساتید ریاضی کشور، روز جمعه ۲۶ شهریور در دانشگاه شهید رجایی برگزار شد و به این ترتیب، این دوره از ریاضیات کانگورو نیز با موفقیت به پایان رسید.

۲۲۵ دانش‌آموز به همراه والدین خود و بیش از ۳۰۰ مدیر مدرسه و مرکز آموزشی از تمام استان‌های کشور به این جشن دعوت شده بودند که تعداد قابل توجهی از آنها در جشن پایانی حضور یافتند. 

 

        

 

    

 

     

 

هفتمین دورۀ ریاضیات کانگورو در ایران ۱۳۹۴

هفتمین دورهٔ مسابقه ریاضیات کانگورو با بیش از ۴۵۰۰۰ دانشآموز از ۵۸۶ مرکز آموزشی در ۲۹ استان کشور برگزار شد.

همچنین آئین اختتامیه این دوره  به همت مؤسسۀ علمی فرهنگی فاطمی در روز پنجشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۴  با حضور اساتید برجسته ریاضی، مسئولین وزارت آموزش و پرورش، معلمان ریاضی و دانشآموزان برگزیده و خانواده هایشان در مرکز آفرینش­های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در این جشن از بیش از ۱۳۰ دانش­‌­آموزان برگزیده کشوری و استانی و مدارس و ۱۱ مرکز برتر هفتمین دورهٔ روز و مسابقه ریاضیات کانگورو تجلیل به عمل آمد.

 

              

 

 

 

ششمین دورۀ ریاضیات کانگورو در ایران ۱۳۹۳

ششمین دوره مسابقه ریاضیات کانگورو با بیش از ۲۴۰۰۰ دانشآموز از ۱۳۸ مرکز آموزشی در ۲۵ استان کشوربرگزار شد.

همچنین آئین اختتامیه این دوره به همت مؤسسۀ علمی فرهنگی فاطمی در روز چهارشنبه ۱۵مردادماه ۱۳۹۳ با حضور ۱۱۲ دانشآموز برگزیدۀ استانی و کشوری، نمایندگان مراکز آموزشی و همچنین تعدادی از معلمان، مدرسان، مؤلفان و کارشناسان ریاضی در مجتمع فرهنگی ایوان شمس با هدف تقدیر از شرکت‌کنندگان این دوره برگزار شد.

در انتها از ۳۰ دانشآموز برگزیدۀ کشوری و ۸۲ دانشآموز برگزیدۀ استانی ششمین دورۀ روز و مسابقۀ بین المللی ریاضیات کانگورو تجلیل به عمل آمد.

 

 

                              

 

 

 

 

 

 

 


مطالب بیشتر:

ریاضیات کانگورو چیست؟ 

شیوه‌نامهٔ ثبت‌نام در مسابقهٔ ریاضیات کانگورو ۲۰۱۷

مسئله‌ها و پاسخ‌های مسابقۀ کانگورو ۲۰۱۶