کتاب زنگ حل مسئله برای پایه نهم منتشر شد

  • 1394/09/01

مجموعه کتاب‌های « زنگ حل مسئله » با هدف تقویت توانایی حل مسئله در دانش‌آموزان برای پایه‌های مختلف دبستان و دوره‌‌ی متوسطه‌‌ی اول در 9 جلد مجزا طرح‌ریزی شده است که جلد 9 این مجموعه مناسب برای دانش‌آموزان پایه‌ی سوم متوسطه‌ی اول به تازگی توسط انتشارات فاطمی منتشر شد.

مجموعه‌ی « زنگ حل مسئله » می‌تواند به صورت‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد:

 Ÿمعلمان می‌توانند از آن‌ها به عنوان کتاب حل تمرین و مسئله در کلاس درس ریاضی مدرسه، برای افزایش توانایی حل مسئله در دانش‌آموزان و تسلط بیشتر آن‌ها بر مفهوم‌ها و موضوع‌های کتاب درسی استفاده کنند. (لازم به ذکر است که تعدادی از مسئله‌های کتاب می‌توانند به عنوان تکلیف برای حل در منزل به دانش‌آموزان سپرده شوند. همچنین مسئله‌های مطرح‌شده در فصل چهارم، مجموعه‌ی مناسبی برای فعالیت‌های تابستانی در اوقات فراغت دانش‌آموزان است.)

Ÿ مسئولان آموزشی مدرسه‌ها می‌توانند از این کتاب‌ها به عنوان منبعی برای استفاده در کلاس‌های پرورش خلاقیت یا آمادگی برای حضور در مسابقه‌ی ریاضی کانگورو که در آخرین هفته‌ی فروردین‌ماه هر سال در سراسر کشور برگزار می‌شود، استفاده کنند.

 Ÿپدران و مادرانی که به پرورش توانایی‌های ذهنی فرزندانشان اهمیت می‌دهند و نمی‌خواهند کودکان و نوجوان آن‌ها با روش‌های کلیشه‌ای مسئله‌ها را حل کنند، و مایلند فرزندانشان با شیوه‌های ِ درست فکر کردن و حل مسئله آشنا شوند، می‌توانند از کتاب‌ها استفاده کنند.

برای اطلاعات بیشتر و تهیه کتاب روی عکس زیر کلیک نمایید:

 

                                      

 

 

 

دیدگاه های کاربران