فراخوان طراحی سؤال برای مسابقهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو 2017

  • 1395/03/26

دبیرخانهٔ ریاضیات کانگورو در ایران (وابسته به مؤسسهٔ فرهنگی فاطمی) از همه دبیران محترم، اساتید گرامی، دانشجویان، فارغ التحصیلان و دیگر علاقه‌مندان به ریاضیات دعوت می‌کند مسئله‌های پیشنهادی خود برای مسابقهٔ بین‌المللی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۷ را تا پایان تیرماه ۱۳۹۵ به این دبیرخانه ارسال کنند.

افراد علاقه‌مند به همکاری می‌توانند حداکثر سه مسئلهٔ ریاضی را طراحی و هر مسئله را در قالب فرم ویژهٔ طراحی سؤال به صورت مجزا ذخیره کنند و سپس به پست الکترونیکی این دبیرخانه به نشانی info@mathkangaroo.ir ارسال کنند. 

دریافت فرم ویژهٔ طراحی سؤال

 

 

سؤالات دریافتی در کمیتهٔ علمی دبیرخانه ریاضیات کانگورو در ایران بررسی و سؤالات مناسب (اصیل، خلاقانه و همسو با رویکرد ریاضیات کانگورو) انتخاب، ترجمه و به کنگرهٔ جهانی ریاضیات کانگورو ارائه خواهند شد. در کنگرهٔ جهانی ریاضیات کانگورو که هر سال با هدف انتخاب نهایی سؤالات مسابقهٔ ریاضیات کانگورو در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود، ریاضی‌دان‌هایی از هر کشور، به بررسی تمام سؤالات پیشنهادی می‌پردازند و در نهایت از بین آن‌ها ۲۴ یا ۳۰ سؤال در هر گروه را به عنوان سؤالات اصلی مسابقه در آن سال انتخاب می‌کنند. شایان ذکر است از زمان پیوستن ایران به انجمن جهانی کانگورو بدون مرز، هر ساله تعدادی از سؤالات پیشنهادی ایران در بین سؤالات اصلی این مسابقهٔ بین‌المللی قرار گرفته‌اند. 

مؤسسهٔ فرهنگی فاطمی امسال نیز مانند سال‌های گذشته طی مراسمی از طراحانی که سؤالات‌ پیشنهادی‌شان برای ارائه به کنگرهٔ جهانی انتخاب شود تقدیر به عمل می‌آورد و همچنین به طراحانی که سؤالات‌شان در بین سؤالات اصلی مسابقهٔ کانگورو ۲۰۱۷ قرار گیرد جوایز ویژه‌ای اعطا خواهد کرد. 

 

برای آشنایی بیشتر با سؤالات مسابقهٔ بین‌المللی ریاضی کانگورو، می‌توانید سؤالات دوره‌های اخیر این مسابقه را از پیوندهای زیر دریافت فرمایید. 

مسئله ها و پاسخ‌های مسابقۀ کانگورو ۲۰۱۴

 

مسئله ها و پاسخ‌های مسابقۀ کانگورو ۲۰۱۵

 

مسئله ها و پاسخ‌های مسابقۀ کانگورو ۲۰۱۶

 

 

 

دریافت پوستر فراخوان

 

   

 

 

 

 

 

دیدگاه های کاربران