انتخاب ۴۳ سؤال برای ارائه به کنگره جهانی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۷

  • 1395/05/17

دبیرخانهٔ ریاضیات کانگورو در ایران امسال برای اولین بار فراخوان عمومی طراحی سؤال ریاضیات را برای ارائه به کنگره جهانی کانگورو بدون مرز، اعلام و در آن از اساتید، معلمان، دانش‌جویان و سایر علاقه‌مندان به ریاضیات دعوت کرد تا سؤال‌های پیشنهادی خود را که همسو با رویکرد ریاضیات کانگورو باشد به این دبیرخانه ارسال کنند.

خوشبختانه این طرح با استقبال قابل توجه مخاطبان روبرو شد و علیرغم فرصت کوتاهی که برای ارسال درنظر گرفته شده بود، ۱۱۴ سؤال از طرف بیش از ۴۵ طراح به دبیرخانه ارسال شد. کمیتهٔ علمی دبیرخانه ریاضیات کانگورو پس از پایان فرصت مقرر، فرآیند بررسی سؤال‌ها را آغاز و در نهایت ۴۳ سؤال را که حائز شرایط بودند انتخاب کرد.

جدول زیر تعداد سؤال‌های انتخاب شده در چهار موضوع مورد نظر را نشان می‌دهد:

 

موضوع سؤال‌های دریافت شده سؤال‌های انتخاب شده
اعداد 22 9
استدلال 37 14
هندسه 33 14
جبر 22 6

 

سؤال‌های انتخاب شده برای ارائه در کنگره جهانی کانگورو به وسیلهٔ ۲۲ طراح از ۸ استان کشور طراحی شده است که اسامی آن‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

 

ردیف نام و نام خانوادگی استان تعداد سؤال‌های انتخاب شده
1 یوسف جبرئیلی اصل اردبیل 1
2 تورج لامعی آذربایجان شرقی 1
3 نگار نصرالله زاده آذربایجان شرقی 2
4 افشین بهمرام آذربایجان شرقی 4
5 علی رضا شیروانی تهران 1
6 بهمن کاظمی دولابی تهران 1
7 مرتضی سلیمی تهران 5
8 هوشمند حسن نیا رودینه تهران 2
9 مرتضی ثقفیان تهران 5
10 سپیده چمن آرا تهران 1
11 محرم ایردموسی تهران 2
12 شهاب شامرانی تهران 2
13 معصومه نظام خیرآبادی خراسان رضوی 1
14 سکینه کاظمی زنجان 2
15 علی میرزایی کرمان 1
16 حمید امیری حسن آباد کرمان 2
17 مریم ذبیح الله کرمان 1
18 خلیل عالی گلستان 2
19 سیده الهام مهری مازندران 1
20 فریبا سروری مازندران 2
21 حامد یزدان نجات مازندران 3
22 حسن کفاش امیری مازندران 1

 

در مرحلهٔ بعد سؤال‌های انتخاب شده به وسیلهٔ کارشناسان دبیرخانه ریاضیات کانگورو به زبان انگلیسی ترجمه و به کنگره جهانی کانگورو ارائه خواهد شد. کارشناسان برجسته ریاضی از همه کشورهای عضو، تمام سؤال‌های ارائه شده را بررسی خواهند کرد و از بین آن‌ها بهترین سؤال‌ها را برای مسابقهٔ ریاضیات کانگورو ۲۰۱۷ انتخاب خواهند کرد.

امیدواریم در سال ۲۰۱۷ نیز مانند دوره‌های گذشته سؤال‌های پیشنهادی ایران دربین سؤال‌های اصلی مسابقه ریاضیات کانگورو قرار گیرد.

دبیرخانه ریاضیات کانگورو از تمام عزیزانی که با ارسال سؤال های پیشنهادی خود با ما همراه بوده‌اند سپاسگزار است. علاقه‌مندان به ریاضیات کماکان می‌توانند سؤال‌های خلاقانه خود را برای دوره‌های بعد به دبیرخانه ارسال کنند.

همراهی همیشگی شما موجب دلگرمی ماست. بابت این همراهی از شما صمیمانه سپاسگزاریم. 

 

 

 

 

دیدگاه های کاربران

  • الان هم میشه بفرستیم برای امسال تا کی وقت هست

    خیر زمان ارسال سؤالات برای این دوره تمام شده است شما می‌توانید از قسمت ورود معلمان سایت وارد شوید و سؤال خود را برای سال آینده در قسمت بارگذاری سؤال وارد نمایید. باسپاس

  • سلام. با عرض تشکر از انتخاب تان. من 3 سوال ارسال کرده بودم. چگونه می توانم بفهمم کدام یک از آن سه سوال انتخاب شده است؟ ضمنا در صورت امکان می خواستم بدانم که آیا ترجمه ی انگلیسی خودم قابل قبول بوده یا این که آن را تغییر داده اید؟ سپاس.

    سلام، باتوجه به بین المللی بودن مسابقه و ارائه سؤالات به کنگره جهانی کانگورو بدون مرز در حال حاضر قادربه توضیح جزئیات سؤالات انتخاب شده نیستیم، در مورد ترجمه هم کلیه سؤالات مجددأ در حال ترجمه هستند. باسپاس از شما مؤفق و پیروز باشید

  • سلام،هنوز هم میشه سوال ارسال کرد،من خیلی سوال خوب و مناسب برای آزمون کانگورو دارم،از چه طریقی میتونم براتون بفرستم؟میشه سوالم رو بفرستم چون خیلی سوالات خوبی هستش،لطفا اطلاع رسانی کنید متشکرم

    سلام، سؤالاتی که قرار است امسال به کنگره جهانی کانگورو بدون مرز برود مشخص شده است اما شما می‌توانید سؤال‌های خود را برای دوره‌های بعد به دبیرخانه ارسال کنید. باسپاس