فراخوان طراحی مسئله برای ریاضیات کانگورو ۲۰۲۰

دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو در ایران از همه دبیران محترم، اساتید گرامی، دانشجویان، فارغ التحصیلان و دیگر علاقه‌مندان به ریاضیات دعوت می‌کند مسئله‌های پیشنهادی خود را بر اساس رویکرد ریاضیات کانگورو برای تمام پایه‌های تحصیلی حداکثر تا تاریخ ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ به این دبیرخانه ارسال کنند.

افراد علاقه‌مند می‌توانند حداکثر پنج مسئلۀ ریاضی را طراحی و هر مسئله را در قالب فرم ویژۀ طراحی سؤال به صورت مجزا ذخیره و ارسال کنند.

سؤال‌های دریافتی در کمیتۀ علمی دبیرخانه ریاضیات کانگورو بررسی و سؤال‌های مناسب (اصیل، خلاقانه و همسو با رویکرد ریاضیات کانگورو) انتخاب، ترجمه و به کنگرۀ جهانی ریاضیات کانگورو ۲۰۲۰ ارائه خواهند شد. در کنگرۀ جهانی ریاضیات کانگورو که هر سال با هدف انتخاب نهایی سؤال‌های جشنوارۀ ریاضیات کانگورو در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود، ریاضی‌دان‌هایی از هر کشور، به بررسی تمام سؤال‌های پیشنهادی می‌پردازند و در نهایت از بین آن‌ها ۲۴ یا ۳۰ سؤال در هر گروه را به عنوان سؤال‌های اصلی جشنواره در آن سال انتخاب می‌کنند. شایان ذکر است از زمان پیوستن ایران به انجمن جهانی کانگورو بدون مرز، هر سال تعدادی از سؤال‌های پیشنهادی ایران در بین سؤال‌های اصلی این جشنوارۀ بین‌المللی قرار گرفته‌اند.

مؤسسۀ فرهنگی فاطمی امسال نیز مانند سال‌های گذشته در جشن پایانی ریاضیات کانگورو از طراحانی که سؤال‌های پیشنهادی‌شان برای ارائه به کنگرۀ جهانی انتخاب شود تقدیر به عمل می‌آورد و همچنین به طراحانی که سؤال هایشان در میان سؤال های اصلی مسابقۀ کانگورو ۲۰۲۰ قرار گیرد جوایز ویژه‌ای اعطا خواهد کرد.

سال گذشته ۳۵ سؤال از میان سؤال‌های ارسالی به دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو توسط داوران انتخاب شده و به کنگرۀ جهانی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۹ ارسال شد. که از این تعداد سؤال، ۳ سؤال زیر انتخاب شد. گفتنی است از طراحان سؤال‌های انتخاب شده، در جشن پایانی یازدهمین دورۀ ریاضیات کانگورو، تقدیر خواهد شد:

سؤال آقای سید محمد سجادی اوتانلو از خراسان رضوی
سؤال‌های آقای مسعود گل مرادی از اردبیل

سؤال‌های ارسالی دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو ایران به کنگرۀ جهانی ریاضیات کانگورو ۲۰۱۹:

نام طراحاستانتعداد سوالات ارسالی به کنگره
سیده الهام مهریمازندران۱
بهنام مرادی چمن زمینآذربایجان شرقی۲
تورج لامعیآذربایجان شرقی۲
حمیدرضا محمدزاده پشم چیخراسان رضوی۳
رقیه رزمیبوشهر۱
زهرا حیدریبوشهر۱
سکینه کاظمیزنجان۱
عبدالرحیم شاطربوشهر۱
علیرضا چراغیتهران۱
فاطمه کاظمیتهران۱
محسن رحیمیتهران۱
سید محمد سجادی اوتانلوخراسان رضوی۲
محمد حسین سلیمی افشارآذربایجان غربی۱
محمدرضا راستگاراردبیل۱
مرتضی سلیمیتهران۳
مریم ذبیح اللهیکرمان۱
مریم رجبیمازندران۱
مسعود گل مرادیاردبیل۴
نغمه قلی پور ورکیمازندران۱
نگار نصراله زادهآذربایجان شرقی۴
نیما راستیفارس۱
نیوشا روحانیالبرز۱

برای آشنایی بیشتر با سؤال‌های جشنوارۀ بین‌المللی ریاضیات کانگورو، می‌توانید سؤال‌های دوره‌های اخیر این جشنواره را از پیوندهای زیر دریافت فرمایید.

مسئله ها و پاسخ‌های جشنوارۀ ریاضیات کانگورو ۲۰۱۹

دریافت پوستر

 

? برای دسترسی راحت‌تر به شیوه ارسال سؤال بر روی پیوند زیر کلیک کنید:

7 پاسخ
  • مسئول دبیرخانه
   مسئول دبیرخانه میگه:

   سلام روی علامت فلش کنار کارنامه کلیک کنید کمی صبر کنید تا لینک برای شما باز شود.

   پاسخ
  • مسئول دبیرخانه
   مسئول دبیرخانه میگه:

   سلام از کامپیوتر و مرورگر کروم استفاده کنید و در صورتی‌که اطلاعات پروفایلتان ناقص است ابتدا کامل کرده سپس به بخش منو- رویدادهای من مراجعه کنید.

   پاسخ
 1. ویانا درانی بخش
  ویانا درانی بخش میگه:

  با سلام
  اطلاعات کارنامه ی پارسال دختر من با توجه به مشخصات امسال باز می شود یعنی سال ۲۰۱۹ که کلاس اول بوده در مسابقه شرکت کرده الان بالای کارنامه می نویسه پایه دوم!!! در صورتیکه کارنامه و امتیاز مربوط به پایه اول است.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *