دستورالعمل شرکت در « بیست و چهارمین دورۀ جشنوارۀ بین‌المللی ریاضیات کانگورو ۲۰۲۲»

با تشکر از ثبت‌نام شما در بیست و چهارمین دورۀ جشنوارۀ بین‌المللی ریاضیات کانگورو، خواهشمند است قبل از شرکت، به نکات زیر توجه فرمایید:

 • این جشنواره متناسب با دوازده پایۀ تحصیلی تدوین شده است.
 • تمام دانش‌آموزانی که خود یا توسط مدرسه‌شان در این جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.
 • فرصت شرکت در جشنواره فقط یکبار و در روز اعلام شده خواهد بود و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
 • شما می‌توانید با تهیۀ عکس، در مسابقۀ اینستاگرامی ما شرکت کنید. عکس‌ و کدملی خود را هنگام شرکت در این جشنواره به آی دی تلگرام  Mabna_fatemi@  یا شماره موبایل ۰۹۲۱۲۹۵۴۲۰۳ در واتس اپ ارسال کنید.

زمان برگزاری

دانش‌آموزان مطابق تاریخ‌ و ساعت‌های ذکرشده در جدول زیر و گروه تحصیلی‌شان می‌توانند برای شرکت در جشنواره اقدام کنند.

توجه شود دانش‌آموزان هر گروه فقط در ساعات اعلام شده می‌توانند دکمۀ «شروع» را بزنند. زمان آزمون بعد از زدن دکمۀ شروع برای هر نفر آغاز خواهد شد.(مدت پاسخ‌گویی تمامی پایه‌ها ۹۰ دقیقه است.)

بعد از ساعت اعلام شده، دکمۀ «شروع» جشنواره قفل می‌شود و هیچ دانش‌آموز جدیدی نمی‌تواند وارد محیط سؤالات جشنواره شود. بنابراین تا قبل از ساعت اعلام شده و با در نظر گرفتن مدت زمان پاسخ‌گویی به سؤالات، خود را برای شرکت در جشنواره مهیا کنید!

                 پایۀ تحصیلی                     ساعت شروع                        تاریخ برگزاری
یازدهم و دوازدهم متوسطه ۱۴ الی ۱۸ ‎شنبه ۲۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱
نهم و دهم متوسطه ۱۴ الی ۱۸ یک‌شنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱
هفتم و هشتم متوسطه ۱۴ الی ۱۸ دوشنبه ۲۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۱
پنجم و ششم ابتدایی ۱۴ الی ۱۸ سه‌شنبه ۲۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۱
سوم و چهارم ابتدایی ۱۴ الی ۱۸ چهارشنبه ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۱
اول و دوم ابتدایی ۱۰ الی ۱۴ پنج‌شنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱

پشتیبانی

روزهای ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین از ساعت ۱۳ تا ۱۹:۳۰ و روز ۲۵ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۵:۳۰ پشتیبانی دبیرخانۀ کانگورو، آماده پاسخگویی به سؤالات شما می‌باشد.

ارتباط با پشتیبانی، تنها از طریق چت آنلاین در سامانۀ چالش‌ها، امکان‌پذیر خواهد بود.

در صورت بروز هرگونه مشکل، آرامش خود را حفظ کنید؛ از ایراد یا باگ اتفاق افتاده عکس تهیه کرده و با پشتیبان آنلاین مطرح کنید و منتظر پاسخ کارشناسان ما باشید.

توجه کنید که این پشتیبانی صرفاً محدود به مشکلات ورود، تکمیل اطلاعات و… بوده و پشتیبان‌ها به هیچ عنوان در خصوص محتوای مسائل به شما پاسخی نخواهند داد.

با توجه به حجم زیاد درخواست، لطفاً پیش از ارتباط با پشتیبانی، سؤالات متداول را مطالعه کرده و در صورت نیافتن پاسخ و در هنگام ضرورت از سامانۀ پشتیبانی آنلاین استفاده کنید.

آمادگی‌های لازم قبل از شروع

تمام مدارس و دانش‌‎آموزان موظف‌اند حداکثر تا تاریخ ۱۶ فروردین‌ماه با مراجعه به سامانۀ مبنا، نسبت به بازبینی پروفایل خود اقدام و هر گونه مغایرت را به واحد پشتیبانی آنلاین اعلام کنند. تاریخ فوق قابل تمدید نمی‌‎باشد و بدیهی است پس از این تاریخ، مسئولیت هرگونه مغایرت بر عهدۀ خود مدرسه و دانش‌آموز خواهد بود.

پیشنهاد می‌‎شود برای عضویت در سامانۀ پیامکی اطلاع‌رسانی دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو در ایران، شمارۀ تلفن همراه خود را نیز به پروفایل اضافه کنید.

برای مشاهدۀ آموزش ویدئویی نحوۀ بازیابی گذرواژه، نحوۀ ورود و تکمیل اطلاعات در سامانۀ مبنا اینجا کلیک کنید.

شروع جشنواره

 • قبل از شروع جشنواره، از سرعت مناسب اینترنت خود مطمئن شوید.
 • در هنگام استفاده از سامانۀ چالش‌‎ها، از هیچ گونه پروکسی، VPN و فیلترشکن استفاده نکنید.
 • شرکت در جشنواره برای هر پایه، فقط در روز و ساعت اعلام شده و تنها به یکی از سه طریق زیر امکان‌پذیر است:

آخرین نسخۀ اپلیکیشن اندروید سامانۀ چالش‌‎ها
آخرین نسخۀ اپلیکیشن iOS سامانۀ چالش‌‎ها
با توجه به تحریم‌های شرکت اپل، اپلیکیشن موجود در App Store قطع شده و بیش از این پشتیبانی نمی‌شود. اگر نسخه های قدیمی اپلیکیشن iOS را دارید، آن را حذف کرده و نسخه جدید را از لینک های داده شده دانلود نمایید.

مراجعه به سامانۀ چالش‌‎های موسسۀ فرهنگی فاطمی به نشانی  (http://fatemichallenge.ir/
نکته: سامانهٔ چالش‌های مؤسسه فرهنگی فاطمی از صفحۀ نمایش تلفن‌های همراه پشتیبانی نمی‌کند.

 • به تمام دانش آموزان، از جمله کاربران iOS توصیه می‌‎شود که از طریق رایانه و مرورگر گوگل کروم در جشنواره شرکت کنند.
 • اگر از اپلیکیشن‎ اندروید استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که آخرین نسخۀ آن را نصب کرده‎‌اید، توصیه می‌شود که قبل از برگزاری جشنواره از درستی عملکرد اپلیکیشن در تلفن همراه خود مطمئن شوید، در غیر این صورت از نسخۀ وب سامانۀ چالش‌ها استفاده نمایید.
 • پس از ورود به حساب کاربری خود در سامانۀ چالش‌های مؤسسۀ فرهنگی فاطمی یا اپلیکیشن ببراس روی دکمۀ «چالش‌های کانگورویی» سپس «بیست و چهارمین دورۀ جشنوارۀ بین‌المللی ریاضیات کانگورو» و در نهایت دکمۀ «شروع» کلیک کنید.
 • حتماً قوانین و شرایط را مطالعه کرده و در نهایت در جشنواره شرکت کنید.
 • به خاطر داشته باشید که با کلیک روی دکمۀ «شروع»، به هیچ عنوان امکان بازگشت ندارید و در صورت پایان زمان، امکان شرکت مجدد در جشنواره را نخواهید داشت. این جشنواره از شما حداکثر ۹۰ دقیقه زمان خواهد برد، زمان مناسب را برای آن در نظر بگیرید.
 • تعداد سؤالات پایه‌های اول، دوم، سوم و چهارم ۲۴ سؤال و باقی پایه‌ها ۳۰ سؤال است. سؤالات ۵ گزینه‌ای است و برحسب دشواری در سه سطح ۳، ۴ و ۵ امتیازی قرار می‌گیرند و نمره منفی ندارد.
 • پس از تشخیص پاسخ درست، روی آن کلیک کنید. برای این‌که پاسخ شما برای ما ارسال شود، باید در پایین همان صفحه، روی دکمۀ «ارسال پاسخ» کلیک کنید.
 • برای رفتن به صفحۀ مسائل قبل یا بعد، از دکمه‌هایی که در بالای مسئله هست («قبلی» / «بعدی») استفاده کنید. هرگز از دکمۀ بازگشت مرورگر استفاده نکنید.
 • اگر محتوای مسئله برای شما کامل نمایش داده نشده است، بعد از چند لحظه صفحه را بازآفرینی (Refresh) کنید؛ یا اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید یک‌بار اپلیکیشن را ببندید و دوباره وارد شوید.
 • این چالش دکمه خروج یا پایان ندارد همان لحظه که دکمه ارسال پاسخ را برای هر سوال می‌زنید پاسخ شما ثبت خواهد شد.

توجه داشته باشید نام کاربری و گذرواژۀ دانش‌آموزان برای ورود به سامانۀ چالش‌ها و اپلیکیشن ببراس از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ فروردین‌ماه کدملی دانش‌آموز خواهد بود که حتماً باید با صفحه کلید انگلیسی وارد شود. ورود در زمانی غیر از زمان اعلام شده با کلمه به‌زودی همراه خواهد بود بنابراین فقط در روز و ساعت مربوط به پایه خود به سامانۀ چالش‌ها و اپلیکیشن ببراس مراجعه کنید.


نکته بسیار مهم: در صورتی‌که در روز و ساعت مربوط به پایه خود وارد شدید و صفحه برای شما سفید بود نشان دهنده این است که شما از قبل در حساب کاربری خود بوده‌اید، یکبار دکمه خروج را بزنید مجدد از کدملی خود به عنوان نام کاربری و گذرواژه استفاده کرده و وارد شوید.

پس از برگزاری، اطلاعیه‌ای مبتنی بر نحوۀ امتیازدهی و نتایج، در شبکه‌های مجازی دبیرخانه ریاضیات کانگورو در ایران منتشر خواهد شد.
موفق و شاد باشید.

18 پاسخ
  • ادمین1
   ادمین1 میگه:

   ثبت نام دوره بعد حدودا از آبان ماه آغاز خواهد شد می توانید در زمان اعلام شده نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.

   پاسخ
  • ادمین1
   ادمین1 میگه:

   سلام وقت شما هم بخیر ثبت نام دوره بعد حدودا از آبان ماه آغاز خواهد شد می توانید در زمان اعلام شده نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.

   پاسخ
 1. سروین جلیل زاده باغچه جوقی
  سروین جلیل زاده باغچه جوقی میگه:

  سلام من سروین جلیل زاده هستم من توی سامانه مبنا ثبت نام کردم ولی در ببراس که نصب کردم نمیتونم وارد شم وقتی وارد میشم ورود میزنم. می‌نویسه کد ملی کد ملی وقتی میزنم رمز عبور هم میزنم می‌نویسه رمز عبور اشتباهه ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
  • ادمین1
   ادمین1 میگه:

   سلام همان طور که در اطلاعیه نوشته شده است نام کاربری و گذرواژه در زمان برگزاری جشنواره هر دو کدملی شماست.

   پاسخ
 2. مهدی امام جماعتی
  مهدی امام جماعتی میگه:

  سلام.
  امتحان که بصورت آنلاین بوده.
  گواهینامه ها رو به چه صورتی میدهید؟
  حداقل امتیاز برای پایه اول چند است؟
  با پیامک اطلاع رسانی میکنید. برای اعلام نتایج؟

  پاسخ
  • ادمین1
   ادمین1 میگه:

   سلام
   به کلیۀ شرکت‌کنندگان کارنامه و گواهی شرکت در جشنواره به‌صورت الکترونیکی اعطا خواهد شد، همچنین شرکت‌کنندگانی که حد نصاب نمرات در استان خود را کسب کنند، علاوه‌بر نسخۀ الکترونیکی نسخۀ چاپی دیپلم افتخار را پس از برگزاری دریافت خواهند کرد.

   به ۱۰ درصد از شرکت کنندگان در هر استان که بالاترین نمره را کسب کرده باشند، دیپلم افتخار و به سایر شرکت‌کنندگان گواهی شرکت بین المللی از «انجمن جهانی کانگورو بدون مرز» اعطا خواهد شد.
   پیامک اعلام نتایج ارسال خواهد شد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *