دربارۀ جشنوارۀ بین المللی ریاضیات کانگورو

جشنوارۀ ریاضیات کانگورو یک رویداد بین‌المللی است که هدف آن ترویج ریاضیات و علاقه‌مند کردن دانش آموزان به ریاضیات است و در بیش از ۸۰ کشور جهان هر ساله برگزار می‌شود. این جشنواره یک روزه، درواقع روز جشن گرفتن برای ریاضیات است. این روز باید یک روز شادی بخش و پرنشاط برای دانش آموزان باشد. امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، این جشنواره به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

اهداف

• ایجاد فضایی شاد و پرنشاط برای علاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضیات

• ایجاد فرصت برای ریاضی ورزیدن و یاد گرفتن و تجربه کردن

• تقویت تفکر و خلاقیت ریاضی

• توسعه توانایی حل مسئله

• کمک به درک بهتر استفاده از ریاضیات در زندگی روزمره

• تقویت اعتماد به نفس در یادگیری ریاضیات

بیست و چهارمین دورۀ جشنوارۀ بین المللی

با توجه به گسترس ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، بیست و چهارمین جشنوارۀ ریاضیات کانگورو در ایران، از ۲۰ تا ۲۵ فروردین ماه به صورت آنلاین و به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. مدت زمان جشنواره ۲ تا ۴ ساعت در نظر گرفته شده که ۹۰ دقیقه آن برای حل مسائل جدیدی که برای این دوره طراحی شده‌اند خواهد بود. همۀ دانش‌آموزان دوره‌های تحصیلی ابتدایی و متوسطۀ اول و دوم می‌توانند مطابق جدول رو به رو در این جشنواره شرکت کنند:

ثبت‌نام

ثبت‌نام از روز ۸ آبان لغایت ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ با مراجعه به سامانۀ اینترنتی mabna.school به وسيلۀ دانش‌آموزان یا مدارس انجام می‌شود.

شرکت‌کنندگان در جشنوارۀ ریاضیات کانگورو بر اساس گروهی که در آن جای می‌گیرند به ۲۴ یا ۳۰ مسئله پنج گزینه‌ای پاسخ می‌دهند. این مسئله‌ها برحسب دشواری در سه سطح ۳ ، ۴ و ۵ امتیازی قرار می‌گیرند.

نتایج در خردادماه ۱۴۰۱ از طریق سامانۀ مبنا اعلام می‌شود.

نیاز به راهنمایی دارید؟

• در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۵۵۴۵ تماس بگیرید. داخلی ۲ را برای ارتباط با دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو در ایران شماره گیری فرمائید.

• از طریق سامانۀ چت آنلاین سایت کانگورو یا سامانۀ مبنا با ما در ارتباط باشید.

• همچنان می‌توانید از طریق پیام‌رسان تلگرام یا واتساپ به شمارۀ ۰۹۲۱۲۹۵۴۲۰۳ با ما در ارتباط باشید.

جشنوارۀ سال ۱۴۰۱ تنها یک مسابقه نیست!

هدیۀ ما: تخفیف ویژۀ ثبت‌نام در مرحلۀ انتخابی نوزدهمین دورۀ چالش ببراس! + جوایز ویژه

نوزدهمین دورۀ چالش بین‌المللی ببراس در ایران، امسال در دو مرحلۀ انتخابی و اصلی برگزار خواهد شد که هر کدام ثبت‌نام جداگانه‌ای دارند. دانش‌آموزانی که تمایل به شرکت در این چالش را دارند می‌توانند به هنگام ثبت‌نام، جشنوارۀ ریاضیات کانگورو به همراه چالش ببراس را انتخاب کنند. در این حالت، علاوه‌بر جشنوارۀ ریاضیات کانگورو در این چالش نیز با تخفیف ویژه ثبت‌نام می‌شوند. مرحلۀ انتخابی چالش ببراس در تاریخ ۱۴ تا ۱۹ اسفندماه برگزار خواهد شد. هزینۀ ثبت‌نام جداگانه در این چالش ۵۰۰۰۰ تومان است که در این حالت ۲۰۰۰۰ تومان خواهد بود. لازم به ذکر است؛ دبیرخانۀ علوم رایانۀ ببراس در این دوره برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با سؤالات هر هفته لیگ مینی ببراس را به صورت رایگان برای دانش‌آموزان شرکت کننده در این چالش در نظر گرفته است. علاوه‌بر این جوایز ویژه‌ای را به منتخبین مرحلۀ اصلی اهدا خواهد کرد. سایت ببراس

هدیۀ ما: رایگان در لیگ مینی کانگورو شرکت کنید! + جوایز ویژه

مینی کانگورو امسال یک لیگ دارد که از ۱۵ آبان تا ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. به نفرات اول این لیگ جوایز ویژه‌ای اهدا خواهد شد. شرکت کنندگان کانگوروی امسال به صورت خودکار در لیگ مینی کانگورو شرکت داده خواهند شد. هرچه زودتر شرکت کنید، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد!

هدیۀ ما: رایگان در مسابقۀ اوریگامی شرکت کنید! + جوایز ویژه

امسال یک مسابقۀ ویژۀ اوریگامی داریم که تنها ویژۀ شرکت‌کنندگان جشنوارۀ کانگورو است! آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنید و اوریگامی‌های زیبا خواهید ساخت و به بهترین‌ها جوایزی اهدا خواهد شد.

هدیۀ ما: رایگان در لیگ سؤالات تعاملی شرکت کنید! + جوایز ویژه

پس از برگزاری جشنوارۀ ریاضیات کانگورو یک لیگ با عنوان لیگ سؤالات تعاملی برگزار خواهد شد. شرکت کنندگان پایه‌های ۱ تا ۶ کانگوروی امسال به صورت خودکار در این لیگ شرکت داده می‌شوند و به نفرات اول این لیگ جوایز ویژه‌ای اهدا خواهد شد. این لیگ به مدت ۷ روز برای دانش‌آموزان اول تا ششم ابتدایی برگزار می‌شود. 

مسابقۀ ارسال عکس و فیلم + جوایز ویژه

دانش‌آموزان در زمان برگزاری می‌توانند با تهیه عکس از خود و ارسال آن به دبیرخانه در مسابقۀ عکاسی جشنوارۀ ریاضیات کانگورو شرکت کنند. همچنین در صورت برگزاری حضوری مدارس، مسئولین مدارس با تهیه یک ویدئوی یک دقیقه‌ای در زمان برگزاری جشنواره و ارسال آن در بخش ارسال ویدئوی مدارس شرکت داده خواهند شد. دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو به بهترین و خلاقانه‌ترین عکس و ویدئوی ارسال شده در هر دو بخش جوایزی اهدا خواهد کرد.

نمایندگی‌های استانی

دبیرخانه ریاضیات کانگورو در بعضی از استان‌ها دارای نمایندگی است. شما می‌توانید از طریق تماس با نمایندگان استان اطلاعات بیشتری کسب نمایید و یا ثبت‌نام خود را انجام دهید.

آخرین اخبار

آخرین اخبار مربوط به ثبت‌نام ریاضیات کانگورو را می‌توانید در وبلاگ ریاضیات کانگورو در ایران دنبال کنید. همچنان می‌توانید با دنبال کردن ما در شبکه‌های اجتماعی از آخرین اخبار مطلع شوید.

منابع آموزشی

ریاضیات کانگورو در کنار مجموعه کتاب‌ها منابع آموزشی را توصیه می‌کند که به ارتقای درک ریاضی دانش‌آموزان و رشد توانمندی آنان برای لذت‌بردن از فعالیت‌های ریاضی کمک خواهد کرد.

گالری دورۀ چهاردهم جشنوارۀ ریاضیات کانگورو

© کپی رایت - ریاضیات کانگورو در ایران