فراخوان طراحی مساله جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو 2025

فراخوان طراحی مسئله برای ریاضیات کانگورو ۲۰۲۵

دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو در ایران از همه دبیران محترم، اساتید گرامی، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و دیگر علاقه‌مندان به ریاضیات و ترویج ریاضی بین دانش‌آموزان، دعوت می‌کند مسئله‌های پیشنهادی خود را بر اساس رویکرد ریاضیات کانگورو برای تمام پایه‌های تحصیلی حداکثر تا تاریخ ۲۶ تیر ۱۴۰۳ به این دبیرخانه ارسال کنند.

افراد علاقه‌مند می‌توانند حداکثر پنج مسئلۀ ریاضی را طراحی و هر مسئله را در قالب فرم ویژۀ طراحی مسئله به‌صورت مجزا ذخیره و به ایمیل mathkangarooir@gmail.com ارسال کنند. به‌منظور دسترسی آسان‌تر دبیرخانه به ایمیل‌ها، عنوان(subject) ایمیل را «طرح مسئله کانگورو» اعمال کنید.

برای دسترسی راحت‌تر به شیوۀ ارسال مسئله بر روی پیوندهای زیر کلیک کنید:

راهنمای طراحی مسئله برای ریاضیات کانگورو

توجه کنید که مسئله‌های دریافتی، در کمیتۀ علمی دبیرخانۀ ریاضیات کانگورو بررسی و مسئله‌های مناسب (اصیل، خلاقانه و همسو با رویکرد ریاضیات کانگورو) انتخاب، ویرایش، ترجمه و به نشست جهانی ریاضیات کانگورو که در اکتبر ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد، ارائه می‌شوند. نشست سالیانۀ ریاضیات کانگورو، هر سال با هدف انتخاب نهایی مسائل جشنوارۀ ریاضیات کانگورو، در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. در این نشست ریاضی‌دان‌ها و آموزشگرانی از هر کشور، به بررسی تمام مسئله‌های پیشنهادی می‌پردازند و در نهایت از بین آن‌ها ۲۴ یا ۳۰ مسئله در هر گروه را به عنوان مسئله‌های اصلی جشنوارۀ سال بعد انتخاب می‌کنند.از زمان پیوستن ایران به انجمن جهانی کانگورو بدون مرز، هر سال تعدادی از مسئله‌های پیشنهادی ایران در بین مسئله‌های اصلی این جشنوارۀ بین‌المللی قرار گرفته‌اند. ایران همواره یکی از اعضای فعال این انجمن بوده‌است.

مؤسسۀ فرهنگی فاطمی به طراحانی که مسئله‌های پیشنهادی‌شان در نشست جهانی انتخاب شود و در میان مسئله‌های اصلی جشنوارۀ کانگورو ۲۰۲۵ قرار گیرد، جوایز ویژه‌ای تقدیم خواهد کرد.

فراخوان طراحی مساله جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو 2025 _2
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *